Yeni Akit Yangını Sonrası İBB’ye Müfettiş Gidiyor

Yeni Akit’in binasında çıkan yangının İBB itfaiyesi tarafından kasıtlı olarak söndürülmediği iddiası sonrası müfettişler yola çıktı. Yangın sonrası hükümete yakın Yeni Akit, haberleriyle İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu hedef almıştı.

Küçükçekmece’de, Akit Medya Grubu’nun yer aldığı 3 bloklu iş merkezinin alt katındaki halı imalathanesinde 27 Nisan’da çıkan yangın 60 saat sonra söndürülmüştü.

İstanbul İtfaiyesi’nin 101 araç ve 296 personelle müdahale ettiği yangında can kaybı yaşanmamıştı.

Yangının ardından Yeni Akit gazetesi, yangına kasıtlı olarak müdahale edilmediğini savundu ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu yangına seyirci kalmakla suçladı.

Haberlerin ardından İçişleri Bakanlığı’nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) olayı incelemek üzere mülkiye müfettişi gönderdi.

Söz konusu iddialara yanıt veren İBB Genel Sekreter Yardımcısı Murat Yazıcı, Yeni Akit’in “Bu ne ekrem! Camları mı sulatıyorsun, yangını mı söndürüyorsun?” başlıklı haberini alıntılayarak, Akit’in kiracısı olarak binada yer alan halı atölyesinin ruhsatsız ve mühürlü olduğuna vurgu yaptı.

Yazıcı şu ifadeleri kullandı: 

Biz söndürdüğümüz yangının hesabını veririz de; siz itfaiye raporu olumsuz, ruhsatsız ve mühürlü bir kiracınızın çalışmasına göz yummanın hesabını verebilir misiniz! Ülkenin en seçkin itfaiye teşkilatının fedakar personelini, yangınla ilgili tek deneyimi ‘seyretmek’ olan, haddini bilme konusunda eksikleri olduğunu gördüğüm kendini bilmezlere yedirmem.”

İşte o paylaşım ⬇️

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*