Merakla Beklenilen BAFTA Televizyon Ödülleri’nin Adayları Belli Oldu!

Herkesin merakla beklediği BAFTA Ödülleri’nin adayları belli oldu. BBC’nin ‘This is Going to Hurt’ ve ‘The Responder’ programları BAFTA Televizyon Ödülleri’nde altışar adaylıkla başı çekti. Diğer adayları öğrenmek için detaylara buyurun ?

Kaynak: https://variety.com/2023/awards/news/…

2023 BAFTA Ödülleri’nin adayları belli oldu.

Apple TV+’ın ‘Bad Sisters’ ve ‘Slow Horses’; Netflix’in ‘The Crown’ ve BBC’nin ‘The English’ beşer adaylık alırken, BBC’nin ‘Am I Be Unreasonable?’ ve ‘Somewhere Boy’; Channel 4’ün ‘Big Boys’ ve Netflix’in ‘Top Boy’ dizilerinin her biri dörter adaylık aldı.

Genel olarak, BBC 81 adaylıkla başı çekerken, onu 33 adaylıkla Channel 4, 24 adaylıkla Netflix, 19 adaylıkla ITV, 15 adaylıkla Apple TV+, 14 adaylıkla Sky ve sekiz adaylıkla Disney+ izliyor.

P&O Cruises ise 14 Mayıs’ta komedyen Rob Beckett ve Romesh Ranganathan’ın sunuculuğunu yapacağı BAFTA Televizyon Ödülleri’nin ana sponsoru oldu.

BAFTA CEO’su Jane Millichip şunları söyledi:

‘Tüm adaylarımızı tebrik ediyoruz. Bugün televizyon ve zanaat alanında rekor sayıda giriş, 128 adaylıkla sonuçlandı.’

Adayların listesi ise şu şekilde ?

Komedi- Eğlence Programı Adayları

  • “Friday Night Live” – Geoff Posner, Susie Hall, Lucy Ansbro, Shane Allen – Phil Mcintyre Television, Boffola Pictures/Channel 4

  • “The Graham Norton Show” yapım ekibi – So Television/BBC One

  • “Taskmaster” – Alex Horne, Andy Devonshire, Andy Cartwright, James Taylor – Avalon/Channel 4

  • ‘Would I Lie To You?’ – Peter Holmes, Rachel Ablett, Barbara Wiltshire, Adam Copeland, Jake Graham, Zoe Waterman – Zeppotron/BBC One

Güncel Olaylar Adayları

  • “Afganistan: Kadınlar İçin Ülke Yok” – Ramita Navai, Karim Shah, Eamonn Matthews, Mark Summers, Ali Watt – Quicksilver Media/ITV1

  • “Children Of The Taliban” – Marcel Mettelsiefen, Jordan Bryon, Juan Camilo Cruz, Stephen Ellis, Aman Sadat – Moondogs Films/Channel 4

  • “The Crossing (Exposure)” – Handa Majed, David Modell, Ella Newton, Jamie Welham, Nechirvan Mando, Ben Ferguson – DM Productions/ITV1

  • “Mariupol: Halkın Hikayesi (Panorama)” – Robin Barnwell, Guy Creasey, Hilary Andersson

  • Darren Kemp, Tom Stone, Serhiy Solodko – Top Hat Productions, Hayloft Productions/BBC One

En İyi Erkek Başrol Adayları

  • Ben Whishaw – “This Is Going To Hurt” – Kardeş, Korkunç Yapımlar/BBC One

  • Chaske Spencer – “The English” – Drama Republic, Eight Rooks/ BBC Two

  • Cillian Murphy – “Peaky Blinders” – Caryn Mandabach Productions/BBC One

  • Gary Oldman – “Slow Horses” – Testere Filmleri/Apple TV+’a Bakın

  • Martin Freeman – “The Responder” – Dans Eden Çıkıntı/BBC One

  • Taron Egerton – “Black Bird” – Apple Stüdyoları/Apple TV+

En İyi Kadın Başrol Adayları

  • Billie Piper – “I Hate Suzie Too” – Bad Wolf/Sky Atlantic

  • Imelda Staunton – “The Crown” – Left Bank Pictures, Sony Pictures Television/Netflix

  • Kate Winslet – “I Am Ruth” – Me+you Productions, Juggle Productions/Channel 4

  • Maxine Peake – “Anne” – World Productions/ITV1

  • Sarah Lancashire – “Julia” – Lionsgate Televizyonu, Mad Ben Productions, Modern O Productions, Inc., 3Arts Entertainment, HBO Max /Sky Atlantic

  • Vicky Mcclure – “Without Sin” – Left Bank Picture/ITVX

Yardımcı Erkek Oyuncu Adayları

  • Adeel Akhtar – “Sherwood” – House Productions/BBC One

  • Jack Lowden – “Slow Horses” – See-Saw Films/Apple TV+

  • Josh Finan – “The Responder” – Dancing Ledge/BBC One

  • Salim Daw – “The Crown” – Left Bank Pictures, Sony Pictures Television/Netflix 

  • Samuel Bottomley – “Somewhere Boy” – Clerkenwell Films/Channel 4

  • Will Sharpe – “The White Lotus” – HBO, Rip Cord, The District/Sky Atlantic

Yardımcı Kadın Oyuncu Adayları

  • Adelayo Adedayo – “The Responder” – Dancing Ledge/BBC One

  • Anne-Marie Duff – “Bad Sisters” – Merman, ABC Signature/Apple TV+

  • Fiona Shaw – “Andor” – Lucasfilm/Disney+

  • Jasmine Jobson – “Top Boy” – Cowboy Films, Easter Partisan Films, Dream Crew, Springhill Entertainment/Netflix 

  • Lesley Manville – “Sherwood” – House Productions/BBC One

  • Saffron Hocking – “Top Boy” – Cowboy Films, Easter Partisan Films, Dream Crew, Springhill Entertainment/Netflix

Mini Dizi Adayları

  • “A Spy Among Friends” – Alexander Cary, Nick Murphy, Chrissy Skinns, Patrick Spence, Damian Lewis – ITV Studios, Sony/ITVX

  • “Mood” – Nicôle Lecky, Margery Bone, Lisa Walters, Dawn Shadforth, Stroma Cairns – Bonafide Films/BBC Three 

  • “The Thief, His Wife And The Canoe” – David Nath, Richard Laxton, Chris Lang, Alison Sterling – Story Films/ITV1

  • “This Is Going To Hurt” – Adam Kay, Jane Featherstone, Naomi De Pear, James Farrell, Holly Pullinger, Lucy Forbes – Sister, Terrible Productions/BBC One

Spor

  • “Birmingham 2022 Commonwealth Games” yapım ekibi – BBC Sport, Sunset+Vine/BBC One

  • “UEFA Kadınlar Euro 2022” yapım ekibi – Whisper, BBC Sport/BBC One

  • “Wimbledon 2022” yapım ekibi – BBC Sport, Wimbledon Broadcast Services/BBC One

Gündüz Kuşağı Adayları

  • “The Chase” – Michael Kelpie, Martin Scott, Helen Tumbridge, Caroline Sale, John L. Spencer, Hester Davies – Potato/ITV1

  • “Tamir Atölyesi: Kraliyet Ziyareti” yapım ekibi – Ricochet/BBC One

  • “Scam Interceptors” yapım ekibi – BBC Studios/BBC One

Drama Dizisi Adayları

  • “Bad Sisters” – Sharon Horgan, Dearbhla Walsh, Faye Dorn, Brett Baer, Dave Finkel, Johann Knobel – Merman, ABC Signature/Apple TV+

  • “The Responder” – Chris Carey, Laurence Bowen, Tony Schumacher, Tim Mielants, Rebecca Ferguson, Toby Bruce – Dancing Ledge/BBC One

  • “Sherwood” – James Graham, Lewis Arnold, Rebecca Hodgson, Juliette Howell, Tessa Ross, Harriet Spencer – House Productions/BBC One

  • “Somewhere Boy” – Pete Jackson, Petra Fried, Emily Harrison, Gavin O’grady, Alex Winckler – Clerkenwell Films/Channel 4

v dgbdfgbfgdb

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*